میوه یا آبمیوه: از نظر علمی کدام یک بهتر است

دسته بندی:

آب‌‌میوه طبیعی جزء اصلی بسیاری از رژیم‌های غذایی توصیه‌‌شده است؛ به‌‌ویژه برای کسانی که به سلامتی خود اهمیت زیادی می‌‌دهند و می‌‌خواهند با صرف کمترین زمان، مواد مغذی میوه‌‌ها را جذب کنند. این‌ها را در کنار تبلیغات پُرشماری بگذارید که ادعا می‌کنند عصاره‌‌ی میوه‌ها می‌‌تواند تاثیر مهمی در کاهش وزن و سم‌‌زدایی از بدنتان داشته باشد. اما آیا واقعیت همان‌‌گونه است که گفته می‌‌شود؟

البته واضح است تمام این ادعاهای رنگارنگ حداقل یک کارکرد مهم داشته‌‌اند و آن ایجاد سودآوری بوده است. بد نیست بدانید ارزش بازار جهانی عصاره‌‌ی میوه در سال ۲۰۱۶ به ۱۵۴میلیارد دلار رسید؛ عددی که انتظار می‌رود که در سال‌‌های بعد با رشد قابل‌‌توجهی مواجه شود.

تصور بر این است که اغلب غذاهای حاوی فروکتوز، اثر منفی خاصی روی بدن نداشته باشند؛ چراکه این غذاها کالری مازادی را به بدن وارد نمی‌‌کنند. فروکتوز، یک قند طبیعی است که در همه‌‌ی میوه‌ها و آب‌میوه‌‌ها یافت می‌شود. بافت فیبر موجود در میوه‌‌های تازه کاملا سالم است و قند نیز درون سلول‌های میوه ذخیره‌ شده است. این بدان معنی است مدتی زمان می‌‌برد تا سیستم گوارشی ما بتواند این سلول‌‌ها را بشکند و فروکتوز میوه وارد جریان خون ما شود؛ اما نکته اینجاست این فرآیند درمورد آب‌‌میوه‌‌ها کمی متفاوت‌تر است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *