یازده وبسایت جالب که داده‌ها را برایتان مجسم می‌کنند

دسته بندی:

اینترنت پر است از داده‌های مختلف و متنوع. تقریبا بخشی از همه‌ی اطلاعاتی که در دنیا جریان دارد را می‌توان در فضای آنلاین و اینترنت پیدا کرد. البته همه‌ی این داده‌ها در فایل‌های اکسل جمع آوری نشده‌اند. جالب است بدانید که تجسم داده ها می‌تواند آن‌ها را زیبا و فوق العاده نمایش دهد. به عنوان مثال، شما می‌توانید با استفاده از تجسم کردن این داده‌ها تراکم یک شهر را بهتر درک کنید.

در این مطلب قصد داریم ۱۱ وبسایت مختلف را معرفی کنیم که در زمینه‌ی ارائه‌ی داده‌ها به صورت مصور کار می‌کنند. این وبسایت‌ها می‌توانند داده‌ها و آمار مختلف را با ایجاد اشکال متنوع برایتان به تصویر بکشند. در واقع اطلاعاتی که ممکن است برای یادگیری‌شان ساعت‌ها مطالعه نیاز باشد را می‌توانید در چند ثانیه با تماشای تحلیل داده‌های مختلف یاد بگیرید. این مطلب را از دست ندهید.

وبسایت پودینگ به انتشار مقاله‌های آماری و تحلیل داده‌ها می‌پردازد، البته به گونه‌ای که احتمالا در هیچ وبسایت دیگری آن را مشاهده نمی‌کنید. در این وبسایت می‌توانید داده‌هایی مربوط به شباهت متن آهنگ‌های پاپ و میزان تکرار ابیات خوانده شده در آهنگ‌های مختلف، تحلیل دیالوگ‌های فیلم‌ها در ژانر‌های گوناگون و بسیاری دیگر را مشاهده نمایید. همه‌ی این داده‌ها طوری تصویر شده‌اند که از تماشای مقایسه‌ی آن‌ها نه تنها خسته نخواهید شد، بلکه دوست دارید تا آخرین قطره از جزئیات آن را متوجه شوید.

ین وبسایت همانطور که از نامش پیداست به شما اجازه می‌دهد تا ویروس‌های مختلف را به صورت تصویری و در مدل‌های سه بعدی بررسی کنید. وبسایت یاد شده نگاهی نزدیک از خواص خاص ویروس‌های مختلف را برایتان به تصویر می‌کشد. مثلا به شما می‌گوید که آیا واکسنی برای آن‌ها در دسترس هست یا نه. همچنین می‌توانید نوع ژنوم، ساختار و بسیاری دیگر از خاصیت‌های ویروس‌های مختلف را مشاهده کنید. دقت Virus Explorer به حدی است که حتی اندازه‌ی طراحی این ویروس‌ها را هم رعایت کرده تا شباهت‌ها و تفاوت‌های آن را بهتر متوجه شوید.

وبسایت Flag Stories یا داستان پرچم‌ها، می‌تواند مقصد رویایی افرادی باشد که علاقمند به مطالعه‌ی پرچم‌های گوناگون هستند. این وبسایت با ده‌ها طراحی مختلف و منحصر به فرد به ارزیابی پرچم کشور‌های مختلف پرداخته و استفاده از رنگ‌ها، نماد‌ها و بسیاری دیگر از مسائل مربوط به پرچم‌ها را مورد ارزیابی و تحلیل قرار داده است. اگر علاقمند به یادگیری اطلاعات مربوط به پرچم‌ها هستید به هیچ عنوان وبسایت Flag Stories را از دست ندهید.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *