راه اندازی ارتباط کاربران با هم از خارج از سازمان بر روی ایزابل

دسته بندی:

در این آموزش قصد داریم ارتباطی رو بین کاربران داخلی با یکدیگر اما در خارج سازمان برقرار کنیم. این عمل باعث خواهد شد کاربران خارج از سازمان تنها با داشتن اینترنت همراه براحتی با داخلی های موردنیاز در سازمان تماس داشته باشند و هزینه ای به مراتب کمتری برای این ارتباط بپردازند، زیرا تماس از طریق اینترنت هزینه ی پایین تری نسبت به تماس با سیم کارت و اتصال به مخابرات خواهد داشت.
قبل از هر چیز اطمینان حاصل کنید که Trunk و مسیر های Outbound و Inbound بدرستی تنظیم شده اند. همچنین نیازمند خرید بک IP static  از ISP خود هستید که برای این تنظیم از آن استفاده خواهیم کرد.
برای این منظور تنها کافی است گام به گام مراحل زیر را انجام دهید؛
۱) ابتدا به منوی Security > Advanced Settings  می رویم و دسترسی مستقیم به  IssabelPBX را فعال می کنیم. سپس تغییرات را ذخیره می کنیم.
۲) سپس از منوی PBX Configuration > Unembedded IssabelPBX وارد Issabel PBX می شوبم. سپس از منوی Settings بالای صفحه  به بخش Asterisk SIP Settings  می رویم.
۳) در این بخش، NAT  رو بر روی حالت Yes قرار می دهیم و از بخش IP Configuration رو به Static IP  تغییر می دهیم و از قسمت انتهایی آن Auto Configuration رو انتخاب می کنیم، در این حال IP static به صورت خودکار در این قسمت قرار می گیرد. سپس تمامی تنظیمات رو مانند ایزابل Submit می کنیم.
۴) سپس از منوی PBX Configuration > Extensions  می رویم و در تنظیمات هر داخلی که قصد داریم بتواند در حالی که خارج از سازمان قرار دارد به داخلی ها تماسی داشته باشد به قسمت  Device Options می رویم و حالت فیلد NAT رو به YES  تغییر می دهیم و تنظیمات رو Submit  می کنیم. این روال برای تمامی کاربرانی که این نیاز برای آن ها وجود دارد بایستی انجام گردد.
خب تا مرحله سوم، تنظیمات بر روی ایزابل و داخلی ها انجام شد، از این پس به سوی نصب یک Soft phone بر روی گوشی موبایل می رویم و با تنظیم کردن IP static  بر روی Soft phone براحتی می توانیم با داشتن اینترنت یک ارتباط داخل سازمانی رو حارح از آن داشته باشیم.
ابتدا بسته به نوع سیستم عامل گوشی خود soft phone مربوط به آن رو نصب کنید. سپس اطلاعات داخلی موردنظر خود را بر اساس فرمتی که از شما می خواهد در Soft phone وارد کنید. به صورت کلی بایستی IP static رو به عنوان IP server ایزابل خود در برنامه وارد کنید. همچینین شماره داخلی مورد نظر، پسورد و نام آن را نیز از شما می خواهد و پس از آن اکانت شما ثبت خواهد شد.
نکته: دقت نمایید پورت سرور شما با آن پورتی که بر روی Soft phone قرار می دهید یکسان باشد، همچنین بایستی نوع پروتکل ارتباطی که سرور ایزابل از آن استفاده می کند با پروتکل ارتباطی Soft phone یکسان باشند، در غیر اینصورت ارتباط Deactivate خواهد شد.
بدین ترتیب براحتی می توانید با شماره گیری داخلی ها از بیرون از سازمان تماس داشته باشید و همچنین بالعکس.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *